top of page
Зв'язатися

Найцікавіший кінний тур!

 

Табун коней, полонини, табір...

(для дорослих та дорослих з дітьми віком з 10 років)

Цікавить психологія та поведінка коней? Любите коней та природу? Запрошуємо в гості до нашого табуна! Унікальна можливість жити серед табуна, спостерігати за життям коней та відносинами між кіньми у табуні. Лекції про коней та їх життя, психологію та поведінку від власника табуна; ночівля; 3-х разове харчування, гарячий душ. Табір знаходиться на висоті 930 метрів над рівнем моря між Полониною Гостра та Полоною Рівна, за 7 км Водоспад Воєводин. 

Психологія коней, ієрархія, інстинкти…Так багато про це говорять, так багато про це теорій. Але краще один раз побачити ніж безліч разів почути. 

Ми розповімо основи та про наш досвід, а ваші спостереження залишаться вашим особистим досвідом і це буде найціннішим для вас.

Тут, високо в горах, вирує дика енергія свободи, якою щиро ділиться табун гуцульських коней. Вільні коні, похідні умови та дика природа, допоможуть Вам знайти себе справжнього...

Що може бути краще ніж гори? Тільки гори... і коні

Вигідна ціна! Всього 7300 грн за 6 днів/5 ночей. Знижка 500 грн для дітей до 18 років. 

Ідея: стоянка на кінному поході
Релакс, відпочинок, споглядання.

 

На кожному кінному поході кожен 3-4 день відводиться день стоянка-відпочинок, люди відпочивають, обмірковують пройдену ділянку походу, радяться, отримують вказівки провідника.

 

Відпочинок на кінному поході: люди займаються собою, відпочивають та спостерігають за кіньми, коні пасуться, займаються своїми справами та спостерігають за людьми. Людина, яка не бачить перед собою коня, сприймає коня як біоробота і пробує співпрацювати з конем як з запрограмованим під неї механізмом, де людина головна бо вона жива. Донести до такого вершника ідею рівноправної участі коня у співпраці дуже важко. Ще однією ідеєю табору є спостереження за кіньми для порозуміння того, що вони живі, мають своє життя, займаються своїми справами, вирішують свої проблеми. Табір - це не просто відпочинок, це початок співпраці з конем. Спочатку людина має навчитися працювати на відстані, потім працювати з конем в поводі, ведучи коня, далі вершник мав би сідати в сідло. Табір це тематичний відпочинок де людина починає співпрацювати з конем.

Такі дії як співпраця з конем верхи, вести коня в поводі та співпрацювати з конем (табуном) на відстані, тобто біля коня (табуна), в середині табуна, або в полі зору коня (табуна) є рівнозначними. Хто не вміє працювати з конем (табуном) на відстані в полі зору, хто не вміє вести коня в поводі, як показує досвід та практика, такий вершник губиться, коли він навіть вже є верхи на коні.

Місце

Унікальна ферма з розведення гуцульських коней у їх природному ареалі, тут немає денників і стаєнь, коней не підгодовують і не поять, навіть узимку. Ферма з літніми пасовищами знаходиться на висоті 930 метрів над рівнем моря, коні випасаються або у електропастухах на території, або вільно на полонинах Рівна або Гостра. Коні самодостатні, від людини не отримують нічого і як самодостатні особистості вони сильні фізично й морально та на все мають свою власну думку. Більше про місце за посиланням

Для кого цей табір?

 

 • для всіх, хто дуже любить природу

 • для дорослих та дітей, що люблять коней

 • для всіх, хто хоче дізнатися про нашу співпрацю з табуном коней

 • для всіх, хто займається кінним спортом 

 • для всіх, хто у майбутньому хоче долучитися до курсу гірського кінного туризму

 • для справжніх кіннотників, тих хто не уявляє відпочинку без присутності коней і завжди хочуть дізнаватися про коней все більше і більше

Мета табору

 

Долучити людей до природи, до розуміння того, що інші істоти теж живі, мають свій особистий простір, своє життя і погляд на нього. Дізнатися про життя табуна коней, спостерігаючи за ними та досліджуючи місцевість в якій формувалася гуцульська порода коней.

Подивитися, побути а далі вирішити чи хочете піти з нами далі (табір - Курс з гірського кінного туризму - курсак - кінний турист). Це свого роду етологія (спостереження за тваринами в їхньому природному середовищі) та іпотерапія.

Під час лекцій, майстер класів та вашого проживання у табуні хочемо показати свої методи співпраці з кіньми. Оскільки сучасна людина навіть не уявляє наскільки коні розуміють все, якщо їм правильно це донести, тобто поговорити з ними зрозумілою їм мовою.

Ви отримуєте

 • 6 днів/5 ночей у мальовничій місцевості в горах

 • Організація ночівлі: місце для намету або місце в опалюваному наметі на 16 місць з ліжками та матрацами.

 • Організація харчування: сніданок, обід, вечеря. Можливий вегетаріанський варіант, без м'яса. При наявності алергії на продукти та якщо ви вегетаріанець просимо вказати це заздалегідь.

 • 1 місце для вогнища для всіх. Дрова для загального вогнища організовують самі учасники кемпінгу. Навколо ліс.

 • 3-х разове харчування

 • Чиста питна вода з потоків.

 • Гарячий просторий душ.

 • 4 туалети; туалетний папір.

 • Велика колиба для проведення часу під час дощу.

 • Чан: Група з 15 осіб чан 2 дні. Група 25 осіб чан 3 дні. Для групи вище 25 осіб чан 4 дні поспіль. Заготівля дров за організаторами. Чан організовують члени групи.

 • З табору Ви можете пройтися на такі туристичні марковані маршрути Полонина Рівна, Водоспад Воєводин, Полонина Гостра.

 • Трансфер з Ужгорода до нас і назад

 • Місцевість: надзвичайно мальовнича місцевість на висоті 930 метрів над рівнем моря, тому в нас в рази менше комах (ми та коні їх майже не відчуваємо!); прохолодніше, легше дихати, коли внизу спека.

Правила табору

 • Поважати особистий простір коней, інших учасників табору та організаторів.

 • Музику слухати тільки в навушниках (жива музика гітара, тощо дозволяється).

 • Сортуємо сміття.

 • Не кричати, тримати спокійну інтонацію.

 • Алкоголь та інші психотропні речовини під забороною. Ви знаходитеся серед коней.

 • Коней не торкатися, не заважати їм. Слідувати правилам співіснування на території коней, які ми розповімо під час першої лекції.

 • При порушенні правил, ви будете змушені покинути територію кемпінгу без повернення коштів.

 • Учасники: Дорослі та дорослі з дітьми віком з 10 років.

Це пізнавальний кінний табір, який проводиться для дорослих та для дітей (з 10 років) з дорослими. Де для того, щоб краще пізнати гуцульського коня, потрібно побувати в ареалі, в якому формувалася дана порода коней - в горах. 

 

Табун коней на період табору переводиться в електроогорожа, яка охоплює територію табору. Електроогорожею цього електропастуха обтягнуто близько 25 га гірського пасовища. Отже коні можуть бути біля нас, та поміж нами, а можуть зовсім не показуватися на очі - територія це дозволяє, все залежить від поведінки учасників. Тут найкраще можна спостерігати за поведінкою коней, як членів свого кінського суспільства. 

 

Це не звичайний кінний табір, ми коней не будемо ні гладити ні чухати, як песиків або плюшевих ведмедиків. Основна мета табору показати, що коні живі істоти, що вони наділені розумом. Як вони живуть і поводяться в дикій природі. А живуть коні в дикій природі своїми родинами - табунами, де відбуваються взаємовідносини, як в будь якому іншому суспільстві. Бо для коня природнім є табун і степи, поля й гори. Життя в деннику - це новітнє пристосування, яке для коня не є природнім. І якщо в денник можна зайти та погладити коня, то в природніх умовах щоб коня погладити його спочатку потрібно упіймати. На ці та інші запитання ми дамо відповідь на лекціях та майстер класах. 

 

Обовʼязковою буде перша лекція про правила поведінки в табуні, інші лекції довільного відвідування. На майстер класах ми покажемо елементи нашої взаємодії з конем, як ведемо коня, як сідаємо на коня, які сідла використовуємо, та як тримаємося на різних алюрах в сідлі. 

 

По тій простій причині, що ви цього не знаєте, хоч, можете бути досвідченим кіннотником, але не знаєте нашої системи співпраці з кіньми, учасники табору на коней не сідають. Це буде чесно по відношенню до коней. Такою є наша угода з кіньми, її будемо дотримуватися.

 

Чому це корисно та цікаво для дітей?

 

Для дітей це унікальна можливість побути в горах, поїсти їжу з вогнища, досхочу наїстися різних ягід: суниці, чорниці, брусниці, малини, ожини. Залежно від погоди можна потрапити в сезон грибів. А якщо не лінуватися, то можна назбирати та насушити багато різних трав, і потім заваривши чай, цілий рік згадувати табір і табун коней. Для вашої дитини це можливість потрапити в інший світ, в який мало де вже можна потрапити. В табун та ще й в горах. Де виникає багато запитань, на які постараємося дати відповіді. 

 

Тут немає інтернету і телефонний звʼязок бере місцями, немає електрики. В наш час це розкіш! Це дає час та можливість побути самим з собою. 

Розклад по днях

 

День 1

Збір групи в день старту групи біля головного входу в залізничний вокзал м. Ужгород 11:30 ранку. За день або 2 перед датами групи ми надаємо інформацію про автобус та номер телефону водія автобусу, який зустріне вас у м.Ужгород.

Трансфер до місця, де може пройти автобус (5 км від нас).

Якщо ви на авто, слідуєте за нашим автобусом на стоянку***.
Речі довозить позашляховик. Учасники йдуть пішки 5 км до ферми ФГ Полонинське господарство по мальовничому маркованому туристичному маршруті (тільки ЗЕЛЕНИЙ МАРШРУТ)

16:00 Обід


Розкладання наметів, ознайомлення з територією кемпінгу. Відпочинок.


20:00 Вечеря

День 2

 

9:00 Сніданок

10:00 Лекція: "Етологія. Партнерські відносини з конем."*

Зміст:

 • ми надаємо ази та пробуємо розкрити тему коня;

 • розкажемо як нам рухатися, як нам поводитися і чому ми маємо ходити саме так а не інакше, розмовляти саме такою інтонацією а не іншою, щоб коні з першого ж дня залишалися поміж нами, займалися своїми справами та спостерігали за нами. В іншому ж випадку табун нас залишить і відхилиться в сторону від нас;

 • відповіді на запитання, що виникли під час лекції.

 

Лекція є обовʼязковою для всіх, щоб хтось не відігнав коней від інших не знаючи цих правил дотримуючись їх. Довіру коней як і людей важче завоювати ніж втратити.

 

Приводимо коней на територію табору.

Обід 14:00

Вечеря 20:00

День 3


9:00 Сніданок
10:00 Майстер клас: "Крок людини, крок коня, як ходити так, щоб рухатися гармонійно. Як вести коня за собою так, щоб він хотів за вами йти, тобто запрошувати його за собою."**

 

Зміст:

 • дізнаєтеся як потрібно працювати поводами, спробуєте це один на одному, тримаючи вуздечку та повід в руках, щоб відчути як відчуває це кінь;

 • ведучий майстер класу продемонструє на коні з табуна роботу з поводами з землі, зробить пояснення своїм рухам. Ви зможете побачити реакцію коня на рухи ведучого, порівняти як ви відчували показані дії на собі і побачите, як реагує на них кінь;

 • покажемо який крок розуміє кінь, як кінь розуміє наші рухи. Поводом ми тільки підтверджуємо наші наміри, а запрошуємо коня за собою рухами свого тіла, як на відстані, так в руках так і верхи.

 • відповіді на запитання, що виникли під час майстер класу та проведеного дня у табуні.


Обід 14:00
Вечеря 20:00

День 4

9:00 Сніданок
10:00 Майстер клас (демонстрація): "Співпраця з конем, коли повід є елементом передачі інформації від вершника до коня, від коня до вершника, а не тільки елементом управління. Рухи вершника та коня на кроці, рисі та галопі по пересіченій місцевості."**

Зміст:

 • сідлання та розсідлування коня; 

 • рухи коня на кроці рисі та галопі по пересіченій (гірській) місцевості, тобто крок, рись, галоп на гору та з гори. Ви побачите як змінюється положення тіла вершника відносно похилої площини; 

 • як можна змінювати швидкість кроку, рисі та галопу;

 • відповіді на запитання, що виникли під час майстер класу та проведеного дня у табуні.


Обід 14:00
Вечеря 20:00

 

День 5

9:00 Сніданок

Обід 14:00

Вечеря 20:00

Вільний день

День 6

9:00 Сніданок
12:00 від'їзд
15:30 доїзд до м. Ужгород, головний вхід в залізничний вокзал

*Лекція обов'язкова
**Присутність за бажанням
***Стоянка авто внизу 10 км від нас (навіть позашляховики, вартість охорони 250 грн за 6 днів)

Якщо ви вирішили прогулятися і не встигли повернутися вчасно, ваша порція їжі залишається і чекає на вас.

З собою брати:

 

Туристичний посуд (ложка, вилка, тарілка, чашка або термочашка, пляшка для води)
Спальник
Налобний ліхтарик
Намет і каремат для тих, хто ночує у своєму наметі
Купальник, рушник для чану та засоби особистої гігієни для душу  
Теплий одяг
Дві пари взуття, одна з яких гумові чоботи або водонепроникне взуття
Одяг від дощу
Павербанк (електрика в горах обмежена, йде на потреби господарства, в крайніх випадках можемо поділитися перед від'їздом)
Речі пакуємо у туристичний рюкзак, не у валізу, щоб у разі несправності позашляховика ви могли б знести свої речі на собі до автобусу. (Такого ще не було, але страхуємося. Поїзд не чекає.)

Чим відрізняється табір від курсу з гірського кінного туризму?


Під час курсу (вишколів) ви працюєте самі: спочатку вивчаєте теоретичну частину потім берете участь у практичній. Теоретична частина - це онлайн курс, практична - це взаємодія та співпраця з конем під час кінних походів, фіксація на камеру та обговорення помилок. Курс - це робота над собою.

Табір - вам надають пояснення й показують. Це більше відпочинок з привідкриванням кінної теми. Ми показуємо нашу співпрацю з кіньми, які вирощені на природі, в горах.

Отже при проходженні курсу сідаємо на коня, при відпочинку на таборі на коні не сідаємо.

Що спільного в таборі та практичний частині курсу з гірського кінного туризму?

Спільним є те, що ми живемо на території де живе табун гуцульських коней. Тобто ми живемо в гостях у коней, вчимося їх розуміти. Дивимося спостерігаємо та не заважаємо коням. Найбільша повага табуна до вас це коли коні вас не помічають, а займаються своїми справами.

Повідомлення відправлено, дякуємо!

Захід, табір
bottom of page