top of page

Обкатка та весняний перегін коней 2018


23 квітня 2018 року відбувся черговий перегін табуна гуцульських коней ФГ Полонинське господарство на літні пасовища в Урочище Прелуки. У перегоні табуна приймали участь 25 вершників і 47 коней. Цього разу, ми об'єднали перегін з туристичним походом. Туристи були з Чехії та Словаччини. Практично кожен з них має свої кінні ферми та займається кінним туризмом. Після перегону туристи приймали участь у походах ще 3 дні (Рівна, Гостра, Водоспад) і поїхали додому замучені, але щасливі:)

Поки туристи сідлали коней, 12 досвідчених вершників, що були відібрані нами для обкатки молодих 2-3 річних коней вирушили на поле, щоб сісти верхи та піти у перший тренувальний похід (2 кола на полі), а пізніше приєднатися до табуна. Завжди підчас весняного перегону, ми практикуємо обкатку молодих коней, які з досвідченим вершником проходять 2 дні з табуном. По проходженню дводенного маршруту, коні вважаються об'їждженими і вже доробляються в процесі кінних походів під досвідченими вершниками. Попередньо молодого коня оповоджуємо до рівня щоб дозволив надіти сідло і сісти верхи. Рухаючись у табуні, кінь починає працювати.

75 км за 2 дні. 6-7 годин в день на коні на різних алюрах. Із всього походу тільки 12 км їдемо через село Люта (одне з найдовших сіл Закарпатської області). Весь інший шлях пролягає по хребтах гір. Учасники мали унікальну можливість побачити роботу і поведінку гуцульського коня в умовах гірського бездоріжжя, а також співпрацю коня і людини в екстримальних умовах. Відео показує лише початок перегону, далі фото та відео техніка розрядилася, настала ніч... і тоді, почалася справжня співпраця та довіра між людиною і гуцульським конем. Багато хто з учасників вперше в житті довірився коневі наосліп, тут у темряві гірських лісів...

За обкатку молодих коней дякуємо: Уляна Кропанцева - Літун Наталія Боровик - Монгол Marta Morozyk - Лимон (Сонячний на другий день) Ksenia Hryhoryeva - Магнітка Alisa Panova - Милий Марія Маркович - Гуцул Oleksandra Provozin - Сильний Myroslava Strygina - Талісман Даруся Трач - Дарій Роксолана Кручок - Світанок Тетяна Кручок - Мода Леонід Перевозчиков - Сонячний

2 з молодих коней (Дарій та Літун), вже почали ходити з нами в походи!

Вперше відео перегону знімалося з різних ракурсів (окрім документального фільму "Коні, що живуть під небесами"), але нажаль лише на початку перегону. Знімали не професіонали, проте сподіваємося, що ми змогли показати хоча б частину з того, що відбувається на перегоні:)


352 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page