top of page

❓Чи можна назвати наших коней дикими❓

Оновлено: 2 квіт. 2023 р.

Чи можна людину яка сама себе забеспечує, працює у великій компанії з людьми, вміє за себе постояти і має врівноважений характер назвати дикою? Ні.

Можливо декого збиває з пантелику те, що коні нашого господарства (ФГ "Полонинське Господарство"), живуть у горах, в яких безліч хижаків від яких табуну потрібно самостіно організовувати оборону, а іноді й атаку, щоб відзначити межі своєї території та захистити своє життя, може спокійно бути й без нас півтора місяці на полонині, не потребує від нас ніяких послуг (нагодувати, почистити і тп) не може бути не диким.

Наші коні не дикі, вони природні та вільні. Тобто поводяться природньо та знають не тільки свої обовʼязки, але й права.

Наші коні працюють з курсаками під час практичного вишколу. Хто такий курсак? Людина, що у більшості випадків ніколи не стикалася з кіньми, навіть тими, що живуть у конюшнях, або була в нас декілька разів на вишколі. Менший вісоток тих, хто є коневласником одного коника або бере уроки верхової їзди. Це людина, що пройшла та вивчила оналайн курс з гірського кінного туризму. Наскільки високі вміння, навички та досвід в курсака для роботи з нашим вільним конем? В даному випадку кінь знає більше і має достатньо терпіння, щоб навчити людину, яка хоче навчитися.


Наші коні прекрасно розуміють, що мають у якому випадку робити, чудово знають свої права та обовʼязки, знають що курсак прийшлов вчитися і вони готові виконувати свою частину роботи. Завдяки цьому курсак отримує досвід спілкування та порозуміння з конем у природніх умовах. У подальшому це дозволяє курсакам ходити з нашим конем в дуже цікаві мандри з кіньми.


Чи можна назвати дикими коней, з якими можна легко граючись за 2 дні, зробити перехід з літніх пасовищ на зимові і навпаки, йдучи по жвавому селі у 12 км з машинами, людьми, собаками, коровами й іншими кіньми та по безлюдним гірським хребтам.


Коні кожного року отримують щеплення та обробляються від глистів (тобто з ними проводяться маніпуляції)


Наша співпраця з кіньми можлива тільки завдяки тому, що ми намагаємося якнайкраще співпрацювати з табуном, ми ніяк не маємо права підірвати довіру коней, які пішли з нами на співпрацю. Якщо ви будете не дикими для коней, коні будуть не дикими для вас. Все як у людському суспільстві.


Під час гірського походу вам буде приємно з людиною, яка знає правила поведінки в поході, знає всі нюанси з якими можна стикнутися у природі, і також ви точно помітите дику людину, якщо така раптом потрапила в похід…

61 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page