Кінні тури в Карпатах

Кінні тури в Карпатах

1. Кінні  походи по Європі табором (верхи та на бричці)

Запрошуємо на кінні походи на возі та верхи по Словаччині, Польщі, Чехії, Угорщині, Хорватії. Можна піти від моря до моря - від Балтійського моря до Адріатичного. 

Ян - власник ранчо "Гуцул", організатор і провідник походів табором по Європі займається провденням таких походів з 2006 року. Ян словак, він розуміє і говорить українською та польською мовами. 

Унікальна подорож на возі та верхи. Прекрасна можливість відпочити і дізнатися про наших сусідів словаків, поляків, угорців не у звичайній туристичній подорожі, а з середини, повністю вливаючись у атмосферу країни. Всюди ми матимемо можливість спілкування з місцевим населенням. У возі гостинного господаря завжди є запас чудового Токайського вина, і за хорошу поведінку він щиро наливає туристам.

 

Як їдемо? Їдемо на возі, а також можемо взяти 1-3 коней які будуть бігти за возом і тоді декілька учасників завжди можуть йти верхи ззаду, не провокуючі коней у возі, коли ми будемо йти не по авто трасах. В наявності 3 коня під сідло та 3 вози: в одному 4 місця, в другому 6, в третьому 8. У возі завжди є хороше токайське вино, ночівлі в мальовничих місцевостях, в основному біля річок та озер де можна купатися.                 

 

Звідки стартуємо? Стартуємо з Ранчо «Гуцул» знаходиться 1,5 км від Українсько-Словацькому переходу Малий Березний у мальовничому селі Ubla.

Ранчо розташоване на березі гірської річки Ублянка, на території ранчо є озеро в якому розводиться риба і на березі озера є дуже зручня колиба.

Ночівля туристів відбувається у вагончиках розрахованих на 4—6 осіб (утеплені і опалюються)/ Є чан на 2—4 осіб де можна релаксувати після дороги. На ранчо утримується 12 голів коней різного віку, з яких є 8 робочих коней (6 коней гуцульської породи, 2 шагія-араб)

Як доїхати? Якщо їдете на авто, автомобіль можна залишити на стоянці біля кпп з Українського боку ( не обов‘язково перетинати Українсько-Словацький кордон) і пішки перейти кордон.

Доїхати до кордону можна по трасі Львів-Ужгород через Самбір — Турка — Великий Березний—Малий Березний.

Поїздом: до Великого Березного на таксі до Малого Березного до КПП. Або електричкою/маршруткою до Малого Березного і пішки 4 км до КПП.

GPS маршрут з Великого Березного до Ранчо "Гуцул"

GPS маршрут з м. Ужгород до Ранчо "Гуцул" 

Гігієна Є декілька великих туристичних душів, по бажанню можна кожного дня приймати душ

Харчування 3-х разове харчування (традиційна домашня кухня)

 

Сезон 

Походи проводяться у період з травня по кінець жовтня.

Групи формуються від 2 до 10 людей

Вік від 5 до безкінечності

 

 

Маршрут 1

По словацьких полонинах

Маршрут на мапі

Даний маршрут йде по русинських селах Словаччини. Ви зможете спілкуватися з місцевим населенням на мові подібній до української, у кожному селі є невеличкі бари де можна випити хорошого словацького пива.

 

1 день

Заїзд на територію ранчо «Гуцул» з 14:00 і до вечора. Зустріч з господарем ранчо на словацькому боці Українсько-Словацького кордону Малий Березний - Ubla.

 

Підготовка до маршруту, вечеря, знайомтсво з кіньми, пакування речей і возів. Спимо у вагончиках біля гарного озера, на березі річки Ублянки.

2 день

За другий день буде пройдено біля 25 км і відвідано 2 дерев‘яні старі церкви: в селі Кална Розтока і в с. Ялова

Проходимо перевал Упча з якого відкриваються краєвиди з одного боку Українських полонин Рівна Гостра та Лютянська голиця і з другого боку краєвиди словацьких карпат( г. Нєжабець і Снінський Камінь, г. Вігорлад) Спускаємося в село Стакчин звідки по невеликому підйому підіймаємося до другої ночівлі.

Ночівля біля озера Старіна (найбільший резервуар води у Словаччині) дамба яка тримає це озеро має висотоу 50 метрів.

.

3 день

Підіймаємося на перевал Карцаба з якого видно озеро Старина і на територію Польщі. Проходимо села Тополя, Руські Поток де можемо ознайомитися з архітектурою старих русинських церков.

Ночівля у гірському мальовничому с. Улич яке знаходиться Словацько Українському кордоні.

 

4 день

З с. Улич починаємо підйом на перевал Настас з якого відкриваються краєвиди Польських, Українських та Словацьких полонин. З перевалу Настас спускаємося у с. Убля проходячи с Руська Волова ознайомимося з архітектурою старої церкви.

 

Прибуваємо на ранчо у 18:00. завершення туру, хто хоче від‘їжджає, інші переночують на ранчо.

Маршрут 2

Шлях на Токай

Маршрут на мапі

 

1 день

Заїзд на територію ранчо «Гуцул» з 14:00 і до вечора. Зустріч з господарем ранчо на словацькому боці Українсько-Словацького кордону Малий Березний - Ubla.

 

Підготовка до маршруту, вечеря, знайомтсво з кіньми, пакування речей і возів. Спимо у вагончиках біля гарного озера, на березі річки Ублянки.

2 день

Підіймаємося із с. Ubla на перевал на якому знаходиться с. Іновець з якого видно Cловацькі та Польські полонини і починаємо спуск до Бенятинського озеро

В залежності від погоди і настрою групи можемо відвідати церкви в околицях.

Ночівля на озері Бенятинському озері від найблищого села 1 км. Фотка В околицях озера є 3 старі дерев‘яні церкви. Дуже гарне озеро подібне до Плитвицього озера у Ховатії - смарагдового кольору. 

3 день

Більшу частину дня йдемо по великих виноградниках.

Ночівля у селі Орехова біля озера, неподалік є винний завод де можна дегустувати вина. 

4 день

Цілий день йдемо Дамбою річки Уг (Уж). Пейзаж міняється з гірського на рівнинний, зелені луги.

Ночівля над річкою Уг, селище Баяни.

5 день

Йдемо дамбою над річкою Уг (Уж) де уж вливається до ріки Лаворець.

Ночівля с. Брегов над річкою Ондава.

6 день

Пройшовши с. Брегов ми потрапляємо у долину Токай.

Токайська долина (тип 2) унікальна долина розділена між двома державами Словаччиною і Угорщиною. До території Словаччини відноситься 7 сіл долини, до території Угорщини 17. Вино вироблене на цій територїї є справжнім токайським. Окрім великих підприємств по виробництву токайського вина майже кожне дворогосподарство (хата) має свій неповторний родинний стиль виробництва вина. Кожна родина має свою пивницю (глибокий льох з бочками з вином, де є дегустаційний зал.

Велика дегустація 2 години за 10 євро.

По виноградниках можна пробувати вино від дрібних виробників вина.

Оглядова вежа з якої відкривається панорама на Токай.

В кінці дня потрапляємо на місце ночівлі Велька Тирня відоме своїми старими півницями.

Коли хороша погода можна пройти 2 стоянки за один день

 

7 день

Трансфер на ранчо "Гуцул", або продовжуємо подорожувати по винницях Токая

Маршрут 3

По долині Токай

Скільки хочете

Маршрут на мапі

Токайська долина - унікальна долина розділена між двома державами Словаччиною і Угорщиною. До території Словаччини відноситься 7 сіл долини, до території Угорщини 17. Вино вироблене на цій територїї є справжнім токайським. Окрім великих підприємств по виробництву токайського вина майже кожне дворогосподарство (хата) має свій неповторний родинний стиль виробництва вина. Кожна родина має свою пивницю (глибокий льох з бочками з вином, де є дегустаційний зал.

Велика дегустація 2 години за 10 євро.

По виноградниках можна пробувати вино від дрібних виробників вина.

1 день

Заїзд на територію ранчо «Гуцул» з 14:00 і до вечора. Зустріч з господарем ранчо на словацькому боці Українсько-Словацького кордону Малий Березний - Ubla.

 

2 день

Трансфер від с. Ubla до с. Мала Тирня на Річку Тиса, де сходяться 3 країни Угорщина, Словаччина і Україна. На річці є пісочний пляж де можна покупатися.

 

З р.Тиса їдемо до с. Малий Гореш де є великі виноградники і багато пивниць там можна почати винні дегустації. Табір розбивається у виноградниках.

 

3 день

Від Великі Тирні йдемо виноградниками до с. Мала Тирня, Бара, Вінічкі. По виноградниках ми будемо пробувати вино від місцевих господарів. Переходимо річку Бодрок і виходимо з Токайської долини. Йдемо до с. Малий Гореш, старі пивниці які Юнеско планує внести до свого списку.

Дегустація вина. Ночівля.

 

4 день

З Гореша по Словацько Угорському кордоні йдемо до с. Тракани р. Тиса на якій сходяться кордони 3 держав Угорщини, Словаччини і України. Доходимо до пісчаного пляжу р. Тиса, купаємося. Ночівля. 

 

5 день

З ріки Тиса переходимо Словацько-Українським кордоном на р. Латориця і дамбою р. Латориця переходимо до попереднього маршруту с. Бояни. Де замикається маршрут номер 3 з маршрутом номер 2/

6 день

Трансфер на ранчо "Гуцул", або продовжуємо подорожувати 

По Токаю по токайській долині скільки хочете

Кожного дня проходимо приблизно по 25 км

Коні, природа, бричка, смачна їжа і вино...

Зв'яжіться з нами через форму, що знаходиться нижче або через вайбер +380973131932 щоб записатися на тур та дізнатися подробиці:

Viber/Telegram/WhatsApp +380973131932

info@hutsulkoni.com

© 2015-2019 FG "Polonyns'ke Gospodarstvo"

© 2015 by Oksana Demidova

Всі матеріали, опубліковані на сайті www.hutsulkoni.com є інтелектуальною власністю ФГ Полонинське господарство. При використанні фото, відео та текстових матеріалів, обов'язково вказувати джерело оригіналу.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Иконка
  • YouTube Social  Icon